Objednávky do 14:00 odesíláme ihned | Doprava zdarma nad 300 Kč | Vše skladem

Green Banana Paper

gbp3

Green Banana paper – Bohatství jménem Odpad
Stále se zvyšující počet lidí má za důsledek hromadění více odpadu na planetě. S ohledem na tuto skutečnost přicházejí inovátoři z celého světa s jedinečnými způsoby zpracování odpadu. A je neuvěřitelné, z čeho se dnes vyrábí designové a zároveň i funkční doplňky.
To, co jiní považují za odpad, se rozhodl využít mladý podnikatel v turisty opomíjené zemi jménem Mikronésie. Spolu s místními obyvateli zpracovávají banánové listy po sklizni. Výsledkem jsou trvanlivé, veganské papírové peněženky, které vás okouzlí svým kreativním pojetím. Zakladatel Green Banana Paper dal světu produkt, který je vůči přírodě maximálně šetrný.

Trocha historie
V roce 2008 přicestoval Američan Matt Simpson do Kosrae v Mikronésii, jako mladý dobrovolnický učitel na místní střední škole. Po čase mu vypršela smlouva, ale mladému cestovateli se na ostrově zalíbilo, měl rád tamní životní styl a nechtěl odjet. Uvědomil si ale, že v Mikronésii je velmi málo podniků, kde by lidé mohli pracovat, a ještě méně exportních produktů. Přemýšlel, jak zlepšit život obyvatel na ostrově.
Začal podnikat, do projektu Green Banana paper vložil nesmírnou vášeň a odhodlání, jehož výsledkem je recyklovaný, dále zpracovatelný materiál, který se tváří jako alternativní řešení kůže. V dnešní době zaměstnává zhruba třicet lidí, kteří ručně vyrábí dechberoucí pánské, dámské a cestovní peněženky. Nesnaží se lidem nahradit jejich přirozený příjem plynoucí ze zemědělství, ale využít to, co by jinak skončilo jako odpad. Matt Simpson svým produktem napomáhá přirozenému hospodářskému rozvoji celého ostrova Kosrae.
Snímek obrazovky 2021-08-28 v 11.33.34
gbp1

Ze stromu do kapsy

Na rozdíl od většiny stromů, banánovníky plodí ovoce pouze jedenkrát, poté se musí ořezat. Na ostrově Kosrae, skrytém klenotu Pacifiku, roste přes 200 000 banánovníků. Banánovníky patří mezi rychle se obnovující zdroje a využití odpadu z nich je tak maximálně přínosné pro jejich další plození ovoce.

Banánová vlákna, přirozeně krásný a pevný rostlinný materiál, má nespočet možností využití. Toho se rozhodl využít americký podnikatel a spolu s místními obyvateli dali vzniknout produktům, které uchvátí každého umělce. Společnost Green Banana paper vytváří dámské, pánské peněženky, cestovní tašky, vizitky a svou nabídku se pro velký úspěch snaží stále rozšiřovat.

Peněženky jsou vyrobeny bez krutosti, maximálně šetrným způsobem k přírodě. Jsou nepromokavé a naprosto jedinečné. Banánová vlákna jsou samy o sobě vodě odolná, v továrně peněžence na odolnosti přidají ještě tenkým voskovým nástřikem. Ten peněženku chrání také při každodenní používání. Originální design je inspirován samotným životem na ostrově. Ilustrace na povrchu jsou ručně malovány inkoustem na bázi vody.

Samotná továrna se nachází na severovýchodě ostrova. Slunce a vítr zde suší banánová vlákna přirozeně, při výrobě papíru jsou využity i dešťové kapky. Zbývající voda je neutralizována a putuje do země jako vláha pro rostliny. Celý tým Green Banana paper usilovně pracuje na výrobě produktů světové kvality a inovativním využití rychle se obnovujících přírodních zdrojů naší planety. Ne nadarmo se řídí mottem „Waste to wealth“ odpadem k bohatství.

Společnost Green Banana paper při výrobě nevyužívá žádné materiály získané ze zvířat a pro svůj unikátní koncept získala ocenění Vegan Action a PETA-Aprroved Vegan.

 

DO KOLEKCE >


gbp2

Kategorie
Top